Wyświetl wszystkie artykuły

15 lutego 2017 Krzysztof Warysz

Podświetlane listwy przypodłogowe jako odważne dopełnienie wnętrza

Podświetlane listwy przypodłogowe jako odważne dopełnienie wnętrza

Przemyślany wystrój wnętrz to najlepszy sposób, aby stworzyć spójną i estetyczną aranżację. Duże znaczenie ma więc nie tylko wybór kolorystyki ścian i podłogi, ale również elementy wykończeniowe, jak listwy przypodłogowe. Jedni dopasowują je do ścian, zaś inni do paneli podłogowych, a jeszcze inni wolą nieco bardziej oryginalne rozwiązania.

Aby wnętrze było w pełni wykończone i prezentowało się naprawdę atrakcyjnie, należy dopracować każdy szczegół. Listwy przypodłogowe, wbrew pozorom, pełnią bardzo istotne funkcje. Przede wszystkim estetycznie zasłaniają szczelinę pomiędzy podłogą, a ścianą. Ich montaż jest więc niezbędny, aby pomieszczenie prezentowało się dobrze. Oprócz tego wewnątrz listew przypodłogowych można ukryć kable od komputera, sprzętu grającego, czy innych urządzeń elektrycznych, co oczywiście również przekłada się na większą estetykę. Nie można tez zapominać o funkcji dekoracyjnej. Proste wzory doskonale prezentują się we wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych, te bardziej ozdobne będą świetnym wyborem dla miłośników tradycyjnej elegancji. Ponadto listwy skutecznie chronią ściany przed drobnymi uszkodzeniami, jakich nie da się uniknąć np. podczas sprzątania.

Podświetlanie – ciekawy pomysł na dekorację

Odpowiednio dobrane światło potrafi stworzyć w każdym pomieszczeniu niepowtarzalny klimat i nadać całości przytulnego charakteru, nic więc dziwnego, że często wykorzystywane jest jako element dekoracyjny. Podświetlać można sufit, wybrane bibeloty czy obrazy, a także meble. Ciekawym rozwiązaniem jest też taśma LED umieszczona w listwach przypodłogowych. Takie światło może mieć różne kolory – biały, niebieski, czerwony, zielony, ale możliwe jest też zamontowanie oświetlenia wielobarwnego. Duży wybór jeśli chodzi o kolory to jednak nie wszystko – podświetlane listwy przypodłogowe mają też zamontowane specjalne mechanizmy umożliwiające zmianę natężenia czy barwy światła, a niektóre są też wyposażone w czujniki ruchu. Dzięki temu można dostosować je do każdego wnętrza.

Listwy podświetlane, do jakich wnętrz?

Podświetlenie LED można zamontować w większości listew z płyty MDF firmy Dziurskip. Zastosowanie światła LED z powodzeniem sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach minimalistycznych, jak i bogato zdobionych, w mieszkaniach i obiektach użyteczności publicznej takich jak sklepy, puby, galerie, czy hotele. Warto przy tym wspomnieć, że taśma LED może być zamontowana na środku, a także w górnej lub dolnej części listwy. Jest ona naklejana w miejscu podcięcia, dzięki czemu sama taśma nie jest widoczna, a całość wygląda bardzo elegancko i estetycznie. Rozwiązanie to sprawdzi się w dowolnym modelu – zarówno prostych listwach, jak też nieco bardziej dekoracyjnych, czy łączonych. Warto zastanowić się nad taką ozdobą wnętrza, ponieważ odpowiednio dobrane światło doskonale potrafi podkreślić przytulny wystrój pomieszczenia oraz podkreślić jego oryginalny charakter.

Jeżeli uznałeś ten artykuł za pomocny, prosimy o jego ocenę oraz udostępnienie.

Podświetlane listwy przypodłogowe jako odważne dopełnienie wnętrza

4.8 (96%) 15 votes

Pin It on Pinterest