Profesjonalny montaż listew

Listwy przypodłogowe z usługą montażu wykonaną przez profesjonalną ekipę wykończeniową.

Listwy przypodłogowe to eleganckie dopełnienie każdej podłogi.

Przy zakupie oferowanych listew, można od razu skorzystać z pomocy naszej wykwalifikowanej, ekipy montażowej.

Listwy z płyty MDF najczęściej przymocowywane są za pomocą kleju i dodatkowo mogą służyć jako koryta kablowe. Jeżeli czeka Cię takowy montaż, możesz zająć się tym samodzielnie, ale w przypadku gdy obawiasz się końcowego efektu – polecamy powierzyć te prace specjalistom.

Samodzielny montaż czy ekipa montażowa?

Jeśli kiedykolwiek wcześniej montowałeś listwy przypodłogowe, to nie masz powodów do zmartwień. Jednakże będąc bez doświadczenia, lepiej będzie powierzyć to zadanie profesjonalnej ekipie fachowców z wieloletnim doświadczeniem.

Jak zamontować listwy przypodłogowe MDF?

Listwy przypodłogowe MDF są wytrzymałe i odporne na wilgoć a dodatkowo łatwo je wyczyścić, dlatego znajdują licznych zwolenników. Dostępne w wielu kolorach mogą stać się prawdziwą ozdobą każdego wnętrza, trzeba jednak zadbać o ich prawidłowy montaż. Jak powinny przebiegać takie prace?

Co przygotować do montażu?

Wiele osób ma problem z obliczeniem ile listew MDF będzie potrzebnych do wykończenia całego pomieszczenia? Najbezpieczniej jest, do wymierzonej długości ścian dodać 5-10% zapasu.

Co należy przygotować przed rozpoczęciem montażu?

 • piła kątowa z ostrą tarczą
 • klej montażowy
 • klej do drewna
 • miarka
 • ołówek
 • ostry nóż

Do prac wykończeniowych, będziemy potrzebować:

 • akryl
 • gąbeczka
 • ręcznik papierowy
 • taśma malarska
 • farbka do zaprawek
 • pędzelek

Proces montażu listew przypodłogowych

 1. Na wymierzoną i dociętą listwę, nakładamy klej montażowy w odstępach liczących ok. 40cm a następnie dociskamy ją do ściany.
 2. Miejsca łączeń smarujemy klejem do drewna, co zapewni mocne połączenie.

Po przyklejeniu wszystkich listew, można przystąpić do prac wykończeniowych:

 1. Na łączenia trzeba nanieść akryl, aby wypełnić szczeliny a kiedy podeschnie należy delikatnie zmyć jego nadmiar wilgotną gąbeczką.
 2. Wszystkie połączenia obklejamy taśmą malarską i malujemy to miejsce białą farbką – co zapobiegnie żółknięciu akrylu a jednocześnie sprawi, że łączenie będzie mniej widoczne.
 3. Na koniec wypełniamy akrylem szczelinę pomiędzy ścianą a listwą.

Montaż koron dekoracyjnych

Montaż jest stosunkowo prosty, ale dla poprawnego przymocowania korony, sugerujemy skorzystać z usług fachowców. Jeżeli jednak uznacie, że sami sobie poradzicie, to będzie Wam potrzebna pomoc drugiej osoby.

Niezbędne będą jeszcze:

– wiertarka z udarem
– wiertło fi 8mm
– młotek
– poziomica
– kątownik
– miarka
– wkrętak kątowy
– kluczyk 10
– drabina
– 8 dybli montażowych

Ważne jest przy wyznaczaniu wysokości zawieszenia, aby dolna krawędź korony nie wchodziła w światło okna. Najlepiej doliczyć do górnej krawędzi otworu okiennego przynajmniej 2cm. Przed przystąpieniem do montażu, należy zmierzyć odległość pomiędzy hakami zamontowanymi na bokach korony. Wymiar ten wyznaczy nam rozstaw płytek montażowych. Za pomocą poziomicy i ołówka zaznaczamy poziom montażu płytek, następnie wiercimy otwory w ścianie, dyblujemy, oraz przykręcamy je. Jeżeli nie popełniliśmy błędu podczas wymiarowania, samo zawieszenie korony jest proste. Do zamontowanych na ścianie płytek dosuwamy koronę, próbujemy utrafić hakami w otwory – gdy „wskoczą” dociskamy całość do ściany, po czym następuje zawieszenie korony. Dzięki regulacji, mamy jeszcze szansę skorygować poziom jak i odległość od ściany.

Nie ma możliwości samoistnego odpięcia się korony, aby to zrobić należy nacisnąć na sprężynę listwową w ściennej płytce montażowej. Dopiero wtedy możemy ją zdjąć ze ściany. Dzięki temu produkt ten jest bardzo bezpieczny.

W zestawie znajdują się:

– 2 systemy zawieszek wraz z maskownicami
– wybrana korona okienna/drzwiowa

Zamawiając korony proponujemy wejść w zakładkę: Dodatki i akcesoria. Znajdziesz tam produkty, które mogą ułatwić Ci montaż.

Pin It on Pinterest